Zámek Žďár

Dny otevřených zahrad

25.3.2017
Místo konání: soukromé zahrady hraběnky Tamary Kinsky
V rámci víkendové akce budou zámecké zahrady oživené koncerty. Zdarma budou přístupné všechny prostory zámku a zejména soukromé zahrady hraběnky Thamary Kinsky. Zahradní architektuře bude věnována výstava, přednášky a workshop.

Slavnostní otevření soukromých zahrad proběhne v sobotu 13. června, přesně v 12:00 hodin za účasti patronky projektu hraběnky paní Tamary Kinské a starosty města Zdeňka Navrátila. Návštěvníci si budou moci prohlédnout výstavu venkovních panelů s tématikou zámeckých zahrad. Regionální zahradní ateliéry představí svá díla formou plakátu na pevném panelu. Výstava Forota bude probíhat i po skončení víkendové akce Dny otevřených zahrad.

Tématu zahradní architektury a stávající revitalizace zámeckého areálu budou věnovány přednášky majitele Atelieru zahradní architektury Flera pana Ferdinanda Lefflera.

Pod jeho odborným dohledem proběhne i workshop. Každou celou hodinu si návštěvníci budou moci zasadit vlastní keř/květinu/strom v areálu zámku.

Uskuteční se také tradiční soutěž odborných zahradnických škol z regionu – Lipová ratolest.

V sobotu návštěvníkům zahraje Žďárský swingový  orchestr, Bluesmine trio, Anbiters a menších regionální soubory. V nedělí otevření zahrad doprovodí vystoupení žďárských trubačů, odpoledne proběhne koncert TATA Band dixieland  a regionálních souborů.

Jednotlivé akce budou probíhat nezávisle v různých prostorách areálu. Návštěvníci u vstupu obdrží leták s přesným popisem a umístěním programu. K dispozici budou průvodci, kteří budou poskytovat informace o historii kláštera a zámku. V průběhu obou dnů budou pro veřejnost přístupny jednotlivé expozice a výstavy a bude zajištěno občerstvení v areálu zámku.

Mohlo by vás zajímat