Zámek Žďár

Pro rodiny s dětmi

Stezka kolem Bránského rybníku

Pro rodiny s menšími dětmi se hodí vycházkový okruh v délce 2,1 km. Je situován do okolí Bránského rybníku a prohlédnete si dvě stavby významného českého architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla – Hospodářský dvůr Lyra a Dolní hřbitov.

Stezka kolem Konventského rybníku

Vycházkový okruh v délce 2,6 km je výletem do míst s nevyšší ochrannou přírody a krajiny. Provede vás působivým prostředím v okolí Konventského rybníku, nabídne jedinečné výhledy na zámek a v neposlední řadě na poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Dětský koutek

Dětský koutek se nachází v bezprostřední blízkosti kavárny, kde mohou rodiče strávit příjemné chvíle odpočinku, ale zároveň být v kontaktu se svými ratolestmi. Ty si tak mohou malovat, stavět, psát na tabuli a mnoho dalšího, zatímco vy si vychutnáte například skvělou kávu.

Kreativní dílny

Pro děti všech věkových kategorií máme v rámci různých příležitostí a akcí připraven program, kde mohou pod vedením zkušených lektorek rozvíjet svůj talent nebo si vyzkoušet něco nového.

Zábava doslova za rohem

V bezprostředním okolí zámku najdete spoustu atrakcí, kde své děti zaručeně zabavíte. Ať už jde o aquapark, rekreační areál, jedno z největších modelových kolejišť v republice, dětský areál Salon Expres v Polničce, unikátní plastiky Michala Olšiaka nebo jedinečnou přírodu v CHKO Žďárské vrchy.

Plastiky Michala Olšiaka

Žďárský malíř a sochař vytvořil postavy zvířat i fantaskních postav. V Olšiakově díle nalezneme rovněž odkazy na historická díla – příkladem je socha želvy v Obyčtově, kde vytvořil architekt Santini kostel ve tvaru želvy. Mezi vyhledávaná díla patří plastiky lva a orlice, které vznikly jako symbolika hranice mezi Čechy a Moravou.
Miniatury těchto soch si můžete koupit v našem obchodě.

Mohlo by vás zajímat