Zámek Žďár

Lidé pro přírodu

21.6.-31.8. 2017
Netradiční výstava v Inventoriu Muzea nové generace zaměřená na nestátní praktickou ochranu přírody v podání spolku Sdružení Krajina jeho členů a příznivců.

K vidění budou velkoformátové plakáty a fotografie, na kterých se dozvíte něco o současné péči o cenné lokality, o historii těchto lokalit, o životě na mokřadních loukách a o možnostech a důležitosti zapojení lidí do péče o krajinu. Dozvíte se také, jak v krajině hospodařili naši předkové a jak to nyní děláme my.
Přímo v muzeu si budete moci sáhnout na kus krásné přírody či se zaposlouchat do jejích libých tónů. Ukážeme vám stroje, nástroje a další vybavení používané pro praktickou ochranu přírody.
Součástí výstavy jsou také kratochvilné aktivity pro celou rodinu.

Výstava, kterou pořádá Sdružení Krajina ve spolupráci se Zámkem Žďár nad Sázavou, se koná ku příležitosti 20. výročí od založení spolku Sdružení Krajina.

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy, která se uskuteční 21.6.2017 od 17:00. Potkáte se tu nejen s námi, ale také například s paní Marií Kinskou, která nám řekne pár milých vět. Hlady trpět nebudete. Připraveno pro vás bude drobné občerstvení z domácí kuchyně. Atmosféru doladí koncert…

Těšíme se na vás a budeme tu pro vás připraveni odpovídat na všechny zvídavé dotazy.

www.sdruzenikrajina.cz

Mohlo by vás zajímat