Zámek Žďár

11. Dny otevřených ateliérů

3.10.2021 10:0 - 18:00
  • Kulturní akce
Oblíbená celostátní akce, během které můžete navštívit umělce přímo v jejich ateliérech. My se letos poprvé zapojujeme s projektem Chytrá ruka.

Na co se můžete těšit?

  • ukázky řemesel
  • dětské ateliéry
  • hra pro děti v zámeckém areálu

Místo konání a další informace:

  • Začátek cesty za výtvarníky a řemeslníky je na recepci Muzea nové generace.
  • Zde dostanete mapku a všechny potřebné informace.
  • Vstup je zdarma.

Truhlářství

pan Klusák, Špaček

Představení nově vybavené truhlářské dílny na zámku, která bude sloužit pro potřeby kurzů Chytré ruky. Možnost vyzkoušet si práci se dřevem.

Umístění: Truhlářská dílna


Šití na stroji

Eva Černá

Eva Černá je vedoucí zámeckého obchůdku se suvenýry, ale především vyučená krejčová s mnohaletými zkušenostmi s tradičním krejčovským řemeslem, se šitím historických kostýmů, přešíváním i šitím oděvů, doplňků i oblečení na děti.

Umístění: Inventorium


Malba

Kristýna Hamáková

Ráda propojuji umění a řemeslo s věcmi, které jsou součástí našeho praktického života a těší nás. Každý kousek z mé dílny, který se vám dostane do rukou je originál.

Umístění: Inventorium

www.kocourvkrovi.cz


Keramika

Saša Gr.

Saša Gr. je výtvarník, spisovatel, nakladatel a antikvář. Je vyučený umělecko – řemeslný keramik. Jeho cílem je seznámit veřejnost s krásou keramické tvorby jako uklidňujícího, léčivého a povznášejícího procesu.

www.ateliergr.cz


Kožené doplňky

Martina Šulcová

Jmenuji se Martina Šulcová, přes dva roky se věnuji ručnímu šití bot. K výrobě používám hovězí kůži, ze které se dají také vyrábět peněženky a náramky – ty zvládnou ušít i malé děti. Pořádám kurzy a také šiji na zakázku.

Umístění: Čajovna (III. nádvoří)

www.botkysulcova.cz


Sochařství v souvislostech 

Patrik Vlček

Otevřená sochařská dílna s možností přihlásit se do mého dlouhodobého programu, který se věnuje problematice nejen sochařství, ale všem oborům, které se sochařstvím souvisí.  Sochař se na zámku též představí i některými svými realizacemi, převážně ze dřeva.  Tvůrčí program, kterému se věnuji je mezigenerační a mezižánrový.

Umístění: 1.nádvoří

 http://www.vlckovi.cz/dilo/123-vranuv-mlyn-2021


Historická keramika

Přijďte se seznámit s hrnčířskou tradicí a technikami, kterými se vyráběla keramika před staletími… Spolupracujeme se Zámkem Žďár nad Sázavou a katedrou UNESCO Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

Umístění: Forota, čajovna

www.facebook.com/starehrnce


Program pro děti

V truhlárně si budou moci děti vyzkoušet práci se dřevem. V čajovně (III. nádvoří) je připravena dílnička výroby a dekorování drobných kožených doplňků a dětská dílna s tematikou historického hrnčířství.

Těšte se také na zábavnou tvořivou hru v zámeckém areálu. Hra začíná na recepci Muzea nové generace.

Více o projektu Chytrá ruka…


Dny otevřených ateliérů na Vysočině jsou podzimní slavností umění, která má v našem kraji tradici již od roku 2010. Brány do svého tvůrčího zázemí Vám otevřou výtvarníci na celém území Kraje Vysočina a to vždy první říjnový víkend. Malíři, sochaři, grafici, keramici, kováři, šperkaři, oděvní výtvarníci a další umožní návštěvníkům dozvědět se něco více o své tvorbě a někteří je do ní i rádi zapojí. Při této příležitosti dochází často k navázání nových přátelství a kontaktů a také k výměně zkušeností mezi umělci. Neváhejte a zažijte autentickou atmosféru, která se vymyká běžnému provozu v muzeích či galeriích. Myšlenka uspořádat Dny Otevřených Ateliérů byla převzata ze spolkové země Dolní Rakousko, kde se projekt uskutečňuje již od roku 2003. Později se rozšířil také na území České republiky, a sice v kraji Jihomoravském, Jihočeském a Kraji Vysočina.

Realizaci akce v kraji Vysočina má na starost Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, p. o.

11. Dny otevřených ateliérů na Vysočině

Dny otevřených ateliérů

Mohlo by vás zajímat