Zámek Žďár

Concentus Moraviae XX. mezinárodní hudební festival 13 měst: Jana Boušková/harfa, Ieuan Jones/harfa

24.7.2015
  • Akce pro děti
Místo konání: barokní sály Zámek Žďár nad Sázavou
Světově uznávaná harfenistka Jana Boušková přizvala na společné vystoupení kolegu z Velké Británie, fenomenálního Ieuana Jonese. Vstupné je 100 Kč a 200 Kč.

Jana Boušková absolvovala konzervatoř v Praze a Ostravskou univerzitu ve třídě profesorky Libuše Váchalové a pokračovala ve studiu  na Indiana University. Díky výrazným uměleckým úspěchům rychle stala velmi žádanou harfistkou, která vystupuje na světových pódiích nejen sólově, ale i komorně s takovými interprety, jako Maxim Vengerov, Jurij Bashmet, Patrick Gallois, Jiří Bárta, Christian Tetzlaff,  Sharon Kam či Mstislav Rostropovič . Mimo sólové činnosti se Jana Boušková věnuje pedagogické dráze a současně vyučuje na třech školách: Královské konzervatoři v Bruselu, AMU a Konzervatoři v Praze. Od roku 2005 je také sólo harfistkou České filharmonie. Je zatím jedinou harfistkou České republiky, která vyhrála světově nejvýznamnější a nejuznávanější  harfovou soutěž v USA v roce 1992. Mezi další četná ocenění patří i vítězství  v Concours International de Musique de Chambre v Paříži a v Torneo Internazionale di Musica v Itálii.

Jana Boušková společně s týmem festivalu Concentus Moraviae chystá happening, na kterém se harfa představí ve své historické všestrannosti. Nekonečné zvukové možnosti harfy budou posluchači obdivovat během třídenních „Harfových dní“, které otevře právě první dáma harfy Jana Boušková při společném vystoupení s vynikajícím britským harfenistou Ieuanem Jonesem.

Mohlo by vás zajímat