Zámek Žďár

Den venkova 2021

25.9.2021 10:00 - 18:00
 • Kulturní akce
Zveme vás na den, který na zámku už počtvrté věnujeme přírodě. Tentokrát se v hlavní roli představí 💦 VODA 💦. Dále hrají: lesy, rybníky, pole, kreativita, dobrá hudba a další. 🌳 Těšte se na vše, co na Dni venkova milujete - krásné kulisy zámku, pohodovou atmosféru a spoustu nových zážitků.

⇒ PODROBNÝ PROGRAM DNE VENKOVA ⇐


Projekt Voda nezná hranice je podpořen v rámci Fondu malých projektů Rakousko – Česká republika, Program Interreg V-A. Děkujeme!
Logo Interreg - barevné, základní

Co na Dni venkova zažijete?

 • Čeká vás spousta aktivit pro všechny členy rodiny. Uděláte jedině dobře, pokud si na návštěvu zámku poslední sobotu v září rezervujete celý den! Rozhodně nechceme, abyste litovali, že jste nestihli vyzkoušet všechny aktivity. Letos jich bude opravdu hodně! Kromě Dne venkova můžete zamířit také do Muzea nové generace, do Barokní galerie nebo na prohlídku zámku s průvodcem.
 • Podíváte se do zákulisí péče o panství – uvidíte, jak funguje hospodaření na panství rodiny Kinských, jak používáme v lese pejsky, vystřelíte si z posedu, ale zároveň zjistíte, proč se z něj vlastně střílet musí, můžete si také vyzkoušet, jak dobře znáte zvířata i rostliny z lesa
 • Dozvíte se spoustu zajímavostí o vodě – vyzkoušíte si pokusy s vodou, hudební nebo výtvarné vodní ateliéry, dech beroucí bude vystoupení Led nad zlato Vida! science centra Brno ve kterém zjistíme, jak vzniká sníh nebo proč můžeme bruslit, poslechnout si můžete také koncert hry na skleněnou harfu (skleničky naplněné vodou), navštívit můžete workshop pro rybáře nebo besedy s odborníky na aktuální témata spojená s vodou a udržitelností v přírodě.
 • Představíme zbrusu nový edukační program pro školy i širokou veřejnost Cesta vody, na kterém spolupracujeme s naším partnerem Naturpark Heidenreichsteiner Moor díky mezinárodnímu projektu Voda nezná hranice.
 • Chceme, aby byly vaše děti rády venku! Připravili jsme atraktivní venkovní program, při kterém děti pochopí krásu trávení času v přírodě a na tablet nebo televizi ani nevzpomenou ;).
 • Nebudou chybět ani řemesla z projektu Chytrá ruka – projektu, díky kterému se zámek stává centrem mezigeneračního setkávání a předávání řemeslných a rukodělných dovedností mladší generaci. Vyzkoušet si můžete třeba výrobu keramiky v kopii středověké pece, truhlářství a další řemesla.
 • Navštívit můžete také odbornou konferenci s panelovými diskusemi na téma Voda nezná hranice.
 • V tento den bude každé dvě hodiny probíhat nová prohlídková trasa Po stopách zámeckého hospodáře.
 • Den venkova bezpečně – akce probíhá na čerstvém vzduchu ve velkém zámeckém sadu, v letošním roce zavádíme speciální opatření, abyste od nás všichni odcházeli zdraví!

Svou návštěvou Dne venkova podpoříte také obnovu lesů Kinský Žďár. Za každou zakoupenou vstupenku totiž vysadíme jednu sazeničku stromku (jedle, buk, javor klen, jilm, dub, třešeň ptačí a další) do našich lesů.


Odborná konference pro veřejnost 

téma: Voda nezná hranice

Konference je součástí celodenního festivalu Den venkova. Na akci dáváme prostor celospolečensky diskutovaným ekologickým tématům a snažíme se je různými formami přiblížit široké veřejnosti. Vzhledem k omezené kapacitě konferenčního sálu je nutné vyplnit přihlášku na konferenci.

⇒ PODROBNÝ PROGRAM KONFERENCE ⇐

⇒ SBORNÍK ANOTACÍ KE STAŽENÍ ⇐

 

Vstup na konferenci je zdarma.


Vstupné:

 • plné vstupné: 100,- (dospělí)
 • zvýhodněné: 60,- (senioři 65+, děti 6–18 let, studenti do 26 let, ZTP/P)
 • rodinné: 280,- (2 dospělí a až 3 děti 6 – 18 let)

Děkujeme, že při návštěvě Dne venkova dodržujete nařízení a doporučení vlády v souvislosti s epidemií covid-19.


Máte dotaz ke Dni venkova nebo konferenci Voda nezná hranice? Ráda vám na něj odpovím.

Martina Sedláková

sedlakova@zamekzdar.cz

724 087 063

Martina Sedláková Zámek Žďár


Děkujeme za podporu našim mediálním partnerům:


Logo Kolping

Mohlo by vás zajímat