Zámek Žďár

Eva Urbanová – chrámový koncert

5.5.2018 18:00
  • Kulturní akce
Koncert světoznámé sopranistky Evy Urbanové a vynikajícího komorního orchestru Barocco sempre giovane v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše v areálu zámku Žďár nad Sázavou. Koncert je pořádán v rámci 40. ročníku mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro.

Chrámové koncerty

Chrámové koncerty Pardubického hudebního jara vnášejí do festivalového ruchu klidnější, intimnější atmosféru. Sopranistka Eva Urbanová patří k největším českým operním hvězdám s nejvyšším mezinárodním renomé. Operní pěvkyně do svého programu zařadila řadu známých duchovních písní a zpěvů a především kompletní provedení niterných Biblických písní Antonína Dvořáka. Koncert ozvláštní Staré tance a zpěvy pro smyčce, dílo italského skladatele Respighiho.

 

Eva Urbanová

Sopranistka Eva Urbanová patří k největším českým operním hvězdám. Dvakrát byla oceněna Cenami Thálie za Kostelničku v Janáčkově Její pastorkyni, získala kanadskou cenu Dory Mavor Moore za ztvárnění téže role v inscenaci v Torontu či americkou cenu Grammy za nahrávku Famous Opera Arias. Na tutéž cenu byla nominována i její nahrávka Fibichovy Šárky s dirigentem Charlesem Mackerrasem. V roce 2003 byla Eva Urbanová jmenována Rytířem řádu umění a literatury Francouzské republiky.

Eva Urbanová – soprán

Komorní orchestr Barocco sempre giovane

Program: F. Schubert, J. Mácha, P. Mascagni, C. Franck, Niedermeyer, A. Dvořák

Cena vstupenky: 400 ,-

 

Předprodej: Informační centrum Žďár nad Sázavou a na www.ticketportal.cz.

Mohlo by vás zajímat