Zámek Žďár

Prezentace projektů FÁZE a La feMMe

2.2.2018 17:00
  • Kulturní akce
Dovolujeme si Vás pozvat na další událost v rámci akce ZÁMECKÉ ODPOLEDNÍ ČAJE. Tentokrát si budete moci vychutnat prezentaci spolupráce v rámci dvou samostatných projektů FÁZE a La feMMe. Projekty jsou zaměřené na prostupování, vzájemnost a pohybovou zkušenost s fyzickým handicapem.

Po loňském úspěchu se můžete i letos těšit na sérii přednášek, koncertů, workshopů – Zámecké odpolední čaje.  Čaje Vám budou servírovány během celého roku a moc rádi si je s Vámi vychutnáme! 🙂


Kateřina Szymanski/FÁZE

…vlna, část, krok, cyklus, čas naší svobody.

Jsme nádech_výdech i přechod pro chodce.  Naše  ,,Všechno” je exponováno působením rytmů a frekvencí. Jejich vnímání a zkušenosti s nimi se velmi různí. Když chci můžu se ti pokusit co nejvíce přiblížit. Zpomalím dech, ale nikdy nebudeme stejní.

Stále se rodíme, mnoho dalšího vytváříme – okolo i uvnitř sebe – jako jedinci, jako společenství. Cykly se opakují, ale nikdy nejsou stejné. Vývoj v nekonečné spirále. Jsme vedeni k tomu mít neustále nové zkušenosti a vrozený potenciál se díky nim učit. Stále se rodíme a tvoříme. Lze cítit vlnové délky, energetická pole, slyšet řeč, vidět krajinu, architekturu. Jsou tu megarytmy nebeských těles.  Vše je vzájemně a neustále ovlivňováno. Snad jedině gravitace nám udává jasný směr.


Markéta Stránská/La feMMe

Sólový taneční projekt choreografky, performerky a fyzioterapeutky Markéty Stránské s pracovním názvem „La feMMe“ si klade za cíl zprostředkovat osobní zkušenost s fyzickým handicapem široké veřejnosti cestou uměleckého ztvárnění. Představení chce poukázat na fakt, že handicap neznamená omezení, nýbrž v sobě nese nové,obohacující možnosti a jedinečné příležitosti, a to jak tělesné, tak i duševní. Prostřednictvím taneční, pohybové tvorby chce projekt dokázat, že fyzický handicap není třeba vnímat jako smutnou odlišnost, a že lidé s touto odlišností mohou být inspirací pro všechny ostatní, i pro sebe navzájem.


KDY: 2. února 2018 v 17:00

KDE: Barokní sály – Zámek Žďár nad Sázavou

VSTUPNÉ: Dobrovolné

 

Mohlo by vás zajímat