Zámek Žďár

Horácký džbánek 2018

10.8.2018 - 11.8.2018 pátek od 17:00, sobota od 14:00
  • Kulturní akce
Tradiční žďárský festival folkové a country hudby.

Pořadatel akce: Kultura Žďár nad Sázavou

Provázeti bude: Luděk Savana Urbánek– Rádio Signál Brno


VSTUPNÉ

V předprodeji:

Pátek 280,- Kč
Sobota 300,- Kč
Dvoudenní 500,- Kč

V den konání:

Pátek 300,- Kč
Sobota 350,- Kč
Dvoudenní 550,- Kč


Pátek 10. srna od 17:00 hodin


Malina Brothers

Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Josef (Monogram),  všichni vynikající muzikanti , se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál Kvintet).


Aleš Petržela

Vítěz Porty 2017 – velmi nadějný písničkář a skladatel, který se prezentuje pouze vlastní tvorbou, má za sebou už několik úspěšných hudebních projektů. Několik let působí v pop-folkové kapele Lola, kde je mimo psaní textů a hudby – zpěvákem a kytaristou. Aleš svou tvorbou navazuje na tradice českého folku, ke kterému se hrdě hlásí. V letošním roce se poprvé účastnil legendární soutěže PORTA. S písní Cukr a sůl se jednohlasným rozhodnutím poroty stal absolutním vítězem jubilejního ročníku PORTA 2017.


Pavel Lohonka Žalman

Hudební sezona 2017 je pro mnohé fanoušky Pavla Žalmana Lohonky, který svým hlasem a texty těší publikum již téměř půl století, opět něčím nová a neoposlouchaná. Žalman působí na hudební scéně od roku 1968, nejprve ve skupině Minnesengři, později v roce 1982 založil vlastní kapelu Žalman&Spol, která v různých sestavách koncertuje nepřetržitě až do současnosti. Poslední obměna sestavy proběhla v únoru 2017. Vedle Petra Novotného, stojícího po Žalmanově boku již téměř 25 let  a zpěvačky Michaely Hálkové stanul kytarista Petr Havrda přinášející nový vítr a nové aranže písní.
Pavel Lohonka právem patří mezi české folkové legendy a je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény. S Minnesengry nahrál 9 alb a později vydal dalších 17 autorských desek a 7 výběrů. Na nich lze nalézt více než 250 písní. Zasloužil se o popularizaci lidových, zejména jihočeských písní, některé z nich tak dostaly příležitost zlidovět podruhé. Pro jeho tvorbu je charakteristická pracovitost, cílevědomost a pokora, díky nimž se stal dobrým příkladem pro mnohé mladé folkové skupiny. Před šesti lety byl první folkovou stálicí, která se zapojila do hnutí FOLK ŽIJE! Ztotožňuje se totiž s jeho cílem – přibližovat lidem folkový žánr a při tom zároveň upozornit na mladou folkovou generaci, která vyrostla zcela mimo pozornost médií…


Lokálka
Parodicko-satirické uskupení muzikantů. Vznikla již  v roce 1974. Ve své tvorbě paroduje především různé písně z oblasti country music, popmusic a dalších žánrů. Kromě toho má i svoji vlastní původní tvorbu. Jedná se především o písničky, které skládal kapelník souboru Ladislav Straka.


Sobota 11. srpna 2018 od 14:00 hodin


Nezmaři

Skupina Nezmaři patří mezi nejznámější české folkové skupiny, jejich písně Ráno bylo stejný (od P. Lohonky), Musíš jít dál, Bodláky ve vlasech, Menuet téměř zlidověly. Nezmaři několikrát vyhráli Portu a dvakrát získali Zlatý klíč, tj cenu pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk & Country. Vydali 12 samostatných CD. V roce 2018 oslaví 40 let trvání kapely


Folk Team

Přední brněnská folkrocková formace. Dnes už legendární skupina Folk Team bývá žánrově zařazována k folkrocku či softrocku, některé skladby jsou laděny bigbítově jiné inklinují k čistému folku až šansonu. Členové Folk Teamu však nikdy nepřemýšleli o svém stylovém zařazení a hráli spíše to co sami cítili. Hlavní repertoár je dílem dvojice Venclovský – Huvar. Skupina funguje bez přerušení činnosti více než 40 let, což v roce 2014 oslavila sérií samostatných koncertů i festivalovými vystoupeními a to jak na folkových tak na rockových festivalech. Kapela vydala 6 studiových alb a 6 výběrových, na svém kontě má také 2 DVD. Aktuálním albem je záznam koncertu na CD/DVD Folk Team – Jako živí.


Laura a její tygři

Černé kalhoty a funky drive, černé brýle a soulová naléhavost, černé kravaty a jazzová elegance, bílé košile a rocková energie. Netřeba více představovat.


Martina Trchová

Talentem velmi obdařená písničkářka, píšící zpěvné až hitové písně, které nejsou překomplikované a při tom jsou chytré. Písně křehké a zároveň silné, zůstanou vám v hlavě, ale pozor – v žádném případě nejsou vlezlé. Skvělá, citlivá a vyhledávaná zpěvačka. Kdo zažil v Martinině podání písně Zuzany Navarové v pořadu, kterým spolu s Adamem Kubátem vzdávají poctu této velké písničkářce a ženě, pozná, že když se něco takového dělá skvěle a s pokorou, má to hluboký smysl. Člověku se vybaví Vzpomínka na Zuzanu Navarovou na zámku v Hradci nad Moravicí, kde se okouzlení posluchači svěřovali s intenzivním pocitem, že tam paní Navarová během Martinina zpěvu byla s nimi…


Ukulele Troublemakers

Ojedinělá podiová show hráčů na ukulele! Skupina UKULELE TROUBLEMAKERS je naprostou raritou nejen u nás, ale i ve světě. Na rozdíl od jiných ukulelových formací, které využívají jeho charakteristického zvuku a přizpůsobují mu repetroár, UKULELE TROUBLEMAKERS se naopak snaží dokákázat, že na ukulele je možné zahrát prakticky všechno a z tohoto malého nástroje je možné dostat neuvěřitelné zvuky. Všichni členové se snaží dát do každého vystoupení maximum energie a vtipu a málokdo by uvěřil, že lze hrát světové hity na ukulele s takovým drivem. V repertoáru mají například hity od AC/DC, TheClash, Rihanny, Rammstein, Michaela Jacksona, Guns´n´roses, Nirvany, TheBeatles,TheRollingStones, Red Hot Chilli Peppers a mnoha dalších. Mimoto se kapela věnuje i vlastní tvorbě a v roce 2015 vydala své první album „Rande“. K pestrosti přispívá různé ladění ukulelí, jak tradiční, tak kytarové. UTM používají pro dosažení barevného zvuku širokou škálu nejrůznějších modelů a značek ukulele, sopránová, koncertní, tenorová…


Fleret
Fleret již jednoznačně patří mezi legendy na naší hudební scéně. Svým osobitým, originálním a neopakovatelným projevem baví fanoušky po celé zemi a také daleko za hranicemi. Během 33 let natočil víc než patnáct alb a může se pochlubit téměř 180 písničkami, kdy nejedna z nich zlidověla.
Fleret  spojil své síly s dcerou legendární folklórní umělkyně Jarmily Šulákové Zuzanou. Na Horáckém džbánku   tak uvidíme po jeho boku „novou“ Šulákovou.

Horácký Džbánek

Mohlo by vás zajímat