Zámek Žďár

Jarní rallye veteránů

13.5.2018 9:00-12:00
  • Kulturní akce
Přes čtyřicet veteránů zaparkuje na Pivovarském nádvoří zámku ve Žďáru nad Sázavou!

Veterán a Vintage Club se při svém 31. ročníku Jarní Rallye zastaví na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Nejstarší vůz je Laurin a Klemens z roku 1922, nejmladší je Mercedes Benz 3800SL z roku 1985 a nejmenší anglický Austin 7 z roku 1930.

Zaparkované vozy si můžete prohlédnout na Pivovarském dvoře mezi 9 a 12 hodinou.

 „U vozů bude vždy alespoň jeden z nás a návštěvníci se budou moci u automobilů vyfotit. Rádi zodpovíme i zvídavé dotazy a o naší vášni pohovoříme. K naší cestě jsme si vybrali Vysočinu, je krásná a tři dny na ni strávíme. Jednou ze zastávek je právě žďárský zámek, chystáme se na prohlídku Muzea nové generace i Po stopách Santiniho,“ říká Petra Navrátilová z Veteran a Vintage Clubu.


Veteráni budou i na Dnech otevřených zahrad

Dny otevřených zahrad aneb Zahrady plné příběhu jsou letos věnovány cestování ve všech podobách. Při příležitostí otevření zahrad hraběnky Thamar Kinsky se například projedete na netradičních kolech či koních. Můžete obdivovat několik veteránů, staré bicykly a jiné dopravní prostředky. Skrze fotky se podíváte i na Nový Zéland. Přes bonsaje navštívíte Japonsko. A co nesmí chybět, je jídlo. V nabídce bude třeba sushi nebo tradiční britské fish and chips. Kompletní program najdete ZDE.

Mohlo by vás zajímat