Zámek Žďár

Jazz a víno

28.11.2015 18:00
  • Kulturní akce
Jazzový koncert v rámci cyklu "Žďárské interference 2015".

Koncert Jany Koubkové a Quartetu se uskuteční v barokních sálech zámku Žďár nad Sázavou. V ceně je i degustace 5 vzorků vína. Předprodej vstupenek: Vinotéka u Charlieho, Veselská 55, Žďár nad Sázavou a Vratislavovo nám. 405, Nové Město na Moravě

Vstupné: 300,-

Jana Koubková už léta patří k předním osobnostem českého jazzu. Zpívá už od svých šesti let ve sborech, vokálních skupinách i sólově. Jako jazzová sólistka se prosadila v r.1975 v JAZZ SANATORIU LUĎKA HULANA. Od té doby si prošla mnoha stylovými seskupeními. Od blues, swingu, mainstreamu přes bebop, latin, free až po world-ethno a fusion. Založila každoroční festival VOKALÍZA /1981- 2000/ pro jazzové, bluesové a rockové zpěváky.

Šest let působila na Pražské státní konzervatoři v oboru interpretace. Zúčastnila se mnoha festivalů nejen v Evropě, ale i na Kubě, Alžíru, Senegalu, Pobřeží Slonoviny, Libanonu, Izraeli, Maroku…. Daří se jí i jako skladatelce písní a filmové hudby. Má své pořady v rozhlase, publikuje, píše fejetony, sloupky a poezii, věnuje se však i výuce na seminářích. Vydala dvě knížky-  RECEPTY PROTI SAMOTĚ a  ZUTÍ PROVÁDÍM S CHUTÍ. Jejím životním heslem je BÝT PŘIPRAVEN, TOŤ VŠE.

Mohlo by vás zajímat