Zámek Žďár

Kouzelné zahrady 2020 – ZRUŠENO

30.5.2020 - 31.5.2020 10:00 - 18:00
  • Kulturní akce
Akce byla z důvodu prevence proti koronaviru a nařízení vlády přesunuta na 10. - 16. srpna. Program bude ze stejných důvodů pozměněn.
Tradiční otevření soukromých zahrad rodiny Kinských znáte z minulosti pod názvem Dny otevřených zahrad. S novým názvem přichází úplně nový program a nové zážitky.

Rodina Kinských, současní vlastníci zámku, používá dvě motta, která ji inspirují při obnově přírodního a kulturního dědictví zámku veřejnosti: „Naše minulost je pramenem naší budoucnosti” a „Společnost, která tvoří, může vzkvétat a žít dál”… A přesně takové budou i Kouzelné zahrady.

Téma roku 2020: HARMONIE

 

A CO VÁS VLASTNĚ ČEKÁ?

  • umělecké zahradní instalace – po vzoru francouzských zámků Saint Cloud nebo Chaumont sur Loire budou umělci tvořit přímo před vašimi zraky netradiční umělecká zahradní díla na téma „Harmonie“
  • soutěž v tvorbě florálních objektů – několik škol i jednotlivců a nadšenců do kreativní tvorby nainstaluje v zahradách své objekty na téma „Harmonie“, které vznikají s použitím recyklace materiálů a využitím přírodních materiálů, i vy se stanete porotci této soutěže (Přihlásit se může každý – zkuste to i vy! Více informací ZDE.)
  • další doprovodný program – Kouzelné zahrady jsou především o odpočinku, čerpání inspirace, tvořivosti, pohodové atmosféře a vychutnávání si genia loci místa, v tomto duchu pro vás připravujeme řadu hudebních vystoupení, kreativních dílen, dobrého jídla a dalších zajímavých aktivit

 

 

Zahrady rodiny Kinských Zámek Žďár

Mohlo by vás zajímat