Zámek Žďár

n o m a d

16.2.2018 17:00
  • Kulturní akce
Kam v dnešní době utíkáme? Odkud přichází potřeba stěhování a neustálého pohybu? Work in progress bakalářské práce studentky choreografie Alice Minárové s následnou diskuzí.

Další čaj ze série Zámecké odpolední čaje si máte možnost vychutnat 16. 2. v inventoriu Zámku Žďár nad Sázavou, kde budete moci zhlédnout work in progress bakalářské práce studentky choreografie Alice Minárové. Po prezentaci práce bude prostor pro diskuzi.

Alice Minárová/n o m a d

Jak existuje naše bytí v “moving society”? Kam v dnešní době utíkáme? Odkud přichází potřeba stěhování a neustálého pohybu? Od čeho utíkáme? Jak prožíváme místo “mezi”? Prostor, které není tu, ale ani tam? Jaké to je přijet na nové území? Máme potřebu osidlovat nová místa a nazývat je “našimi”? Jak nás společnost akceptuje a vítá? Jakým druhem iniciace musíme projít? Tenhle typ otázek vyvstává nejen z fascinace tendencí dnešní “moving society”, ale i z osobní zkušenosti a setkávání se s fenoménem dnešní doby.

 

Choreografie: Alica Minárová (SK)

Dramaturgie: Martin Hodoň (SK)

Tvorba a interpretace: Sabina Bočková (CZ), Tomáš Janypka (SK), Solène Schnüriger (CH/GR), Tereza Slávkovská (SK)

Hudba: Mira Studer (CH)

Světelný design: Tomáš Morávek (CZ)

Scénografie a kostýmy: Rufina Bazlová (CZ)

Supervize: Bohumíra Eliášová (CZ)

 

Projekt vznikl za podpory:

Akademie múzických umění v Praze, Théâtre Sévelin 36 v Lausanne, Théâtre de l’usineSE.S.TAStanica Žilina-Záriečie a Nadace Život umělce


KDY: 16. 2. 2018 v 17:00

KDE: Inventorium – Zámek Žďár nad Sázavou

VSTUPNÉ: dobrovolné

Mohlo by vás zajímat