Zámek Žďár

Rezidence Cult of busy

26.7.2017 17:00
  • Kulturní akce
Ukázka z nového projektu, na kterém pracuje mezinárodní autorský tým v rámci dvoutýdenní rezidence na zámku. Autoři používají netradičních světelných efektů a audiovizuálních prvků.
Rezidence je forma pobytu, který umělcům poskytuje zázemí, prostor a čas na rozvíjení vlastního umělecké bádání, umožňuje plně se soustředit na tvorbu a její proces, umělecký rozvoj, sdílet s ostatními své otázky, řešení, zkušenosti, přístupy. Prezentace „work in progress“ je prezentace výsledků umělecké rezidence.

Nejedná se tedy o hotové představení, ale o ukázky, na čem umělci během rezidence pracovali a v jaké etapě se projekt zrovna nachází – ukázka rozdělané práce v procesu a následná debata s publikem.

Projekt Cult of Busy se zaměřuje na zkoumání psychické a fyzické zkušenosti života v našem technokratickém věku. Prostřednictvím pohybu, vizuálního materiálu, zvuku, videa a textu bude „Cult of Busy“ audio-vizuálním tanečním výkonem, který bude pokračovat ve zkoumání formy, kterou autoři ve svém předchozím projektu MINE nazvali „Fyzická opera/ taneční koncert“.

místo konání: Sál v budově konventu

autorský tým: Nela H. Kornetová ve spolupráci s Tobias Shaw Petersen, Katrine Leth Nielsen, Lærke Grøntved, Heidi Dalene, Jan Hajdelak Husták a Marit Sirgmets.

premiéra: rok 2018

Mohlo by vás zajímat