Zámek Žďár

Rezidence La Part des Choses

9.4.2017
  • Kulturní akce
Rezidence je forma pobytu, který umělcům poskytuje zázemí, prostor a čas na rozvíjení vlastního umělecké bádání, umožňuje plně se soustředit na tvorbu a její proces, umělecký rozvoj, sdílet s ostatními své otázky, řešení, zkušenosti, přístupy. Prezentace „work in progress“ je prezentace výsledků umělecké rezidence.

Nejedná se tedy o hotové představení, ale o ukázky, na čem umělci během rezidence pracovali a v jaké etapě se projekt zrovna nachází – ukázka rozdělané práce v procesu a následná debata s publikem.

Autor a tvůrčí tým projektu: ZDRUHESTRANY a Pierre Nadaud

Skupina ZDRUHESTRANY je složena z absolventů ročníku ateliéru Fyzického divadla brněnské JAMU, kteří se rozhodli společně pokračovat v další tvorbě i se svým kmenovým pedagogem Pierrem Nadaudem. Jejich první „profesionální“ představení bude pracovat zejména s myšlenkou touhy a chce vypadat jako film.

Centrum choreografického rozvoje umožňuje umělcům rozvíjet jejich vlastní výzkum a poskytuje jim zázemí pro tvůrčí rezidence, jejichž cílem je soustředění se na proces tvorby, umělecký rozvoj a výzkum.

Důraz je kladen na reflektování a ověřování předešlé tvorby v klidném ale živoucím prostředí – v historickém místě se silným „geniem loci“, s barokní památkou i průmyslovou architekturou, s městskou kulturou uprostřed bohaté přírody a silnou tvůrčí základnou v progresivním Muzeu nové generace. Důležitou složkou rezidencí je všestranná péče o umělce a dialog s místní komunitou. Na závěr rezidencí probíhá setkání s místními obyvateli, kde jsou prezentovány výsledky práce – může mít různou podobu (veřejná zkouška, work in progress., workshop, výstava, kulatý stůl..). SE.S.TA podporuje umělce především z tanečního odvětví, ale žádoucí je podpora také mezikulturních a mezioborových setkání umělců ze zahraničí s českými tvůrci.

Místo konání: Sokolovna ve Dvorské ulici ve Žďáru nad Sázavou

Mohlo by vás zajímat