Zámek Žďár

Zámecký divadelní podvečer

24.8.2018 18:00-20:00
  • Kulturní akce
Tenhle podvečer si prostě užijete! Sklenka vína, výhled na zámek a Zelenou horu a k tomu Havlova Vernisáž a Stand-up komedy! A kdo hraje?...Jedinečné GT Hlinsko! TOP STAR o nich mlčí, vy z nich budete hotoví!

Hraje GT HLINSKO – divadelní spolek při Gymnáziu K.V. Raise Hlinsko, který za dobu své dvanáctileté kariéry zaznamenal nejeden úspěch na národní úrovni. Završením všech úspěchů byla loňská nominace na Jiráskův Hronov. Ani tam se studenti nenechali zahanbit a jejich představení bylo v recenzích jedním z vychválených představení. GT Hlinsko je také pořadatelem multižánrového festivalu Artsy Fartsy v Hlinsku.


VERNISÁŽ

Havlovu Vernisáž zná každý, ale takhle jste ji ještě neviděli. Někteří lidé žijí dobrý život a někteří lidé žijí trochu lepší život a někdy ti, co žijí trochu lepší život, chtějí ukázat těm, co žijí dobrý život, že ten jejich život trochu lepší život je lepší než dobrý život.

KDY: od 18:00

KDE: II. nádvoří (při příchodu k sádkám)

,,Byla jsem mile překvapena lehkostí, se kterou tvůrci text upravili. Je to radost, když si člověk může spojit situaci se svojí vlastní zkušeností.“ Barbora Haplová (zdroj)

,,Pro mě velkým překvapením a rozhodně jedním z nejlepších představení celého Hronova byla inscenace souboru GT Hlinsko – Havlovy kraťasy: Vernisáž. Havel, podanej mladejma. A tak moc dobře! Předali myšlenku, pracovali s gagem (Havel napsal studii s názvem Anatomie gagu, znáte?), určitým typem groteskna, temporytmem, situací, pauzou, významy a já nevím čím vším, co pořád divadelní kritici požadují. Pořád se mi nechce věřit, že to bylo tak moc dobrý. Díky, že jste ukázali, že se ten Havel fakt dá!“ Lukáš Křížek (zdroj)

,,Je to nesmírně zábavné, text je sestrojený s velkým důvtipem a herci hrají s mimořádným šarmem, vždy v situaci a se schopností prudkých střihů.“ Michal Zahálka (zdroj)

STAND-UP: Komediální výstupy obyčejných lidí

Nápad vyzkoušet  si stand-up komedy přišel k nám do souboru nikým neočekáván, nezván a dostalo se mu spíše skeptického přivítání. Nikdo z nás s ním neměl žádnou zkušenost a náš jediný vzor – Lukáš Pavlásek dosud neorganizuje žádná školení. Pustili jsme se do věci na vlastní pěst. Napsali jsme nějaké texty a nejistě jsme odjeli vyzkoušet je do klubu Plísňák ve Svratce (8. 4. 2017) a ono to nebylo špatné! Od té doby rozvíjíme a pilujeme jen pro vás. Přijďte na humor!

KDY: od 19:00

KDE: terasa před Zámeckou kavárnou

Scénář: Život

Režie: Ulice

Vystupují: Gustav Tuček – principál, bachařka ve vězení pro levicové intelektuály, Olga Havlová ml., učnice Lenďa, vědec, kritik umění, stážista z institutu Václava Klause, statečná Jitka, Egon Bond


VSTUPNÉ: dobrovolné

Zámecký divadelní podvečer je vyvrcholením čtyřdenní divadelní rezidence spolku GT Hlinsko na zámku. 

GT Hlinsko - Vernisáž, Zámek Žďár nad Sázavou

Mohlo by vás zajímat