Zámek Žďár

Zámecký vánoční trh 2020 – ZRUŠENO

19.12.2020 - 20.12.2020 9 - 17 hodin
  • Kulturní akce
Ani letos vás nepřipravíme o vánoční atmosféru a zážitek z předvánoční nakupování na venkovním trhu. Trh sice nebude tak velký jako v předchozích letech a čekají nás určitá omezení, věříme však, že vás i tak potěšíme a příjemně naladíme na Vánoce!

Vážení návštěvníci a příznivci žďárského zámku,

je nám velmi líto, že jsme byli nuceni zrušit tradiční Vánoční trhy o víkendu 19. a 20. prosince 2020.

Vedla nás k tomu zhoršující se epidemická situace a také doporučení Vlády ČR. Svůj postup jsme konzultovali s Krajskou hygienickou správou i Ministerstvem zdravotnictví ČR. Díky změti často protichůdných stanovisek a vzhledem k velmi přísným podmínkám konání takové akce jsme dospěli k názoru, že vám nemůžeme nabídnout adekvátní služby ani tu pravou vánoční atmosféru, kterou od nás očekáváte a kvůli níž tak rádi chodíte. Děkujeme za pochopení, protože dbáme především na vaše zdraví a přejeme si, abychom všichni prožili konec roku ve zdraví a pohodě.

Za celý zámecký tým bych vám chtěl nyní popřát pokojné Vánoce v teple rodinného krbu a mnoho štěstí i zdraví v novém roce 2021. Pevně věřím, že nám zachováte přízeň a příští rok bude lepší než ten končící, abychom se mohli společně potkávat na zámeckých akcích, které pro vás již nyní chystáme. Těšíme se na vás snad již v normálních časech. 

Pavel Haluza

provozní ředitel


Kdy se trh koná?

  • v sobotu 19. 12. od 9 do 17 h
  • v neděli 20. 12. od 9 do 17 h

Kde se trh koná?

  • na Pivovarském nádvoří (za Muzeem nové generace)
  • na zámecké terase pod Zelenou horou

Co mohu na trhu nakoupit?

Originální ručně vyráběné dárky, zboží s vánoční tematikou, tradiční vánoční nápoje a teplé i studené občerstvení. Podle nařízení vlády si na těchto oblíbených dobrotách nemůžete pochutnat přímo v prostoru trhu, ale prodejci vám je rádi zabalí s sebou. Předpokládáme účast přibližně dvaceti prodejců.

 

Během Zámeckého vánočního trhu si můžete vyzvednout zboží objednané online na Virtuálním vánočním trhu, kde najdete dárky od téměř 80 výrobců. Online můžete objednávat také zámecké dárky a poukázky.

Čekají nás určitá omezení v podobě roušek, rozestupů mezi stánky i návštěvníky, desinfekce rukou a podobně, ale věříme, že to nijak nenaruší příjemnou předvánoční atmosféru a trh si užijete naplno!

 

Vánoční trh Zámek Žďár

Mohlo by vás zajímat