Zámek Žďár

Zámkem před 100 lety II

20.10.2018 - 20.10.2018 10:00-16:00
  • Kulturní akce
Opakujeme zářijové prvorepublikové prohlídky! Zážitkové prohlídky žďárského zámku, při kterých se tentokrát přenesete do období vzniku Československa a seznámíte se s podobou zámku a životem v něm.

JE SOBOTA A VY CHCETE VYRAZIT NA PROHLÍDKY? ZAVOLEJTE NA +420 732 384 312 A ZJISTĚTE, KDY JE NA PROHLÍDCE VOLNO.


Potkáte například členy zámeckého hasičského sboru, pošťáka, učitele ze zámecké školy a další postavy. Provázet vás bude pekařka, která ví vše, co se kde šustne! 😉

I příběhy „malých“ lidí jsou velké!

Chcete se dozvědět, jak areál vypadal v období vzniku republiky, jak byly využívány části bývalého kláštera, kdy parkoval v zámku první automobil nebo jak se učily děti v místní škole?

Zážitkovou kostýmovanou prohlídku se spoustou veselých scének doporučujeme i dětem.


Pár slov od návštěvníků prohlídek:

Dobrý den, ráda bych vám i s naší rodinou poděkovala za moc moc vydařené kostýmované prohlídky. Byli jsme na prohlídce teď v neděli a bylo to tak originální a zajímavé, že jsme jen koukali, nechali se unášet atmosférou, dějem, kostýmy…že jsme hercům a herečkám ani pořádně nezatleskali!! : / takže je od nás pozdravujte, poděkujte jim ještě jednou a vám děkuji za zdařilou realizaci takhle „inovativního“ a smělého nápadu 🙂 držím palce do dalších zajímavých aktivit! 🙂

Soňa Košťálová, Brno


Pár slov od autorů prohlídek:

Tematickou procházku areálem zámku na toto téma jsme připravovaly v rámci květnových Dnů otevřených zahrad, právě tam nás napadlo rozpracovat ji a trochu jinou formou si připomenout výročí vzniku Československa. 

Během roku jsou naše prohlídky zaměřené na historii cisterciáckého kláštera a osobnosti, které v něm působili a tvořili. Toto je pro nás příležitost dotknout se jiného časového období a přiblížit, jak byl areál zámku využíván na začátku 20. století.

Moc se těšíme na spolupráci s ochotníky a na neopakovatelnou atmosféru, kterou navodí dobové kostýmy. Hasičské uniformy nám zapůjčili dobrovolní hasiči z Velké Losenice, některé kostýmy máme z půjčovny Horáckého divadla v Jihlavě, se kterou spolupracujeme již po několikáté.


Vstupné:

  • dospělí: 150 Kč
  • děti 6-18 let: 100 Kč
  • rodinné vstupné (2 dospělí a max. 3 děti): 400 Kč

Délka trvání: cca 60 minut

Prohlídku je nutno rezervovat předem (viz rezervační formulář níže).

V případě dotazů se můžete obrátit na Martinu Schutovou (schutova@zamekzdar.cz, 736 776 840).


 REZERVAČNÍ FORMULÁŘ

Mohlo by vás zajímat