Zámek Žďár

Zámkem před 100 lety

15.9.2018 - 16.9.2018 10:00-18:00
  • Kulturní akce
Zážitkové prohlídky žďárského zámku, při kterých se tentokrát přenesete do období vzniku Československa a seznámíte se s podobou zámku a životem v něm.

PRO REZERVACI NA POSLEDNÍ CHVÍLI VOLEJTE LUCII HERBEROVOU: 728 453 064 (nerezervujte přes rezervační formulář).

Potkáte například členy zámeckého hasičského sboru, pošťáka, učitele ze zámecké školy a další postavy. Provázet vás bude pekařka, která ví vše, co se kde šustne! 😉

I příběhy „malých“ lidí jsou velké!

Chcete se dozvědět, jak areál vypadal v období vzniku republiky, jak byly využívány části bývalého kláštera, kdy parkoval v zámku první automobil nebo jak se učily děti v místní škole?

Zážitkovou kostýmovanou prohlídku se spoustou veselých scének doporučujeme i dětem.


Pár slov od autorů prohlídek:

Tematickou procházku areálem zámku na toto téma jsme připravovaly v rámci květnových Dnů otevřených zahrad, právě tam nás napadlo rozpracovat ji a trochu jinou formou si připomenout výročí vzniku Československa. 

Během roku jsou naše prohlídky zaměřené na historii cisterciáckého kláštera a osobnosti, které v něm působili a tvořili. Toto je pro nás příležitost dotknout se jiného časového období a přiblížit, jak byl areál zámku využíván na začátku 20. století.

Moc se těšíme na spolupráci s ochotníky a na neopakovatelnou atmosféru, kterou navodí dobové kostýmy. Hasičské uniformy nám zapůjčili dobrovolní hasiči z Velké Losenice, některé kostýmy máme z půjčovny Horáckého divadla v Jihlavě, se kterou spolupracujeme již po několikáté.


Vstupné:

  • dospělí: 150 Kč
  • děti 6-18 let: 100 Kč
  • rodinné vstupné (2 dospělí a max. 3 děti): 400 Kč

Délka trvání: cca 60 minut

Prohlídku je nutno rezervovat předem (viz rezervační formulář níže).

V případě dotazů se můžete obrátit na Martinu Schutovou (schutova@zamekzdar.cz, 736 776 840).


 

Zámkem před 100 lety - prvorepublikové prohlídky Zámek Žďár

Mohlo by vás zajímat