Zámek Žďár

Aktuality

Leden - měsíc zdraví

04.01.2021

Leden - měsíc zdraví...To je heslo našich spřátelených OD KINSKÝ a Rybárna KINSKÝ. A protože duševní zdraví je také důležité, přidáváme s k nim i my.

Zrušení Zámeckého vánočního trhu

18.12.2020

Vyšla kniha Constantina Kinského "Všechno je dar"

18.11.2020

V říjnu spatřila světlo světa kniha Constantina Kinského a Natalie A. Rollko – Všechno je dar. Constantin Kinský v ní vzpomíná na své dětství, nabízí pohled do zákulisí slavné rodiny, včetně řady exkluzivních fotografií z rodinného archivu. Důležitým tématem je také rozvoj zámku ve Žďáru nad Sázavou a jeho okolí, soužití s přírodou a demonstrace základních lidských hodnot, které mohou být pro mnohé inspirující.

Hlasujte pro Vysočinu v anketě Kraj mého srdce

03.11.2020

Strávili jste dovolenou na Vysočině a máte z ní nezapomenutelné zážitky? Podpořte náš kraj v anketě Kraj mého srdce.

Přehled aktuálně otevřených služeb na zámku

13.10.2020

Každý den nám je ukrajován kousek po kousku z našich zámeckých zážitků. Něco ale pořád zbývá. Děkujeme, že nás zařadíte do svého plánu při procházkách do okolí, zastavíte se pro kávičku cestou do (nebo z) práce nebo si přijdete vybrat nějaký pěkný dáreček nebo suvenýr

Chytrá ruka: Program říjen 2020

02.10.2020

Projekt Chytrá ruka oživuje pojem "zlaté české ručičky". Přijďte si vyzkoušet řemeslné techniky, které vás budou učit opravdoví mistři svého řemesla! Kurzy probíhají na zámku každý čtvrtek odpoledne a je nutné se na ně přihlásit předem. V říjnu se můžete těšit na kurzy Historická keramika, Drátování, Výroba zvířátek ze sena, Setkání s keramikou a Soustružení.

Ondřej Ruml míří na žďárský zámek

20.08.2020

Návštěvníci se i v letošním roce dočkají (pokud počasí dovolí) venkovního koncertu. O skvělou atmosféru a kvalitní hudbu se postará Ondřej Ruml a jeho Písně, šansony a další harampádí.

Omezení prohlídek Po stopách Santiniho

20.08.2020

Z důvodu konání Benefičního koncertu a svatebních obřadů budou v pátek 21. a v sobotu 22. srpna probíhat prohlídky Po stopách Santiniho v omezeném režimu.

Benefiční koncert "Pro zámek"

13.08.2020

Pojďte s námi návštěvou skvostného sálu prelatury a poslechem vznosné hudby barokních géniů podpořit renovační práce areálu žďárského zámku. Na programu je mimo jiné i staletími proslavené Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho.

Navštivte žďárský zámek v Praze

03.08.2020

Zámek Žďár zamířil do Prahy! Od 4. do 31. srpna můžete v nákupním centru Nový Smíchov navštívit výstavu Sláva naŽďár výletu a vyhrát ubytování na zámku.

Mohlo by vás zajímat