Zámek Žďár

Hlasujte pro Virtuální vánoční trh v soutěži Zlatá jeřabina 2020

1.3.2021

Zámecký Virtuální vánoční trh 2020 byl nominován mezi finalisty soutěže Zlatá jeřabina 2020 v kategorii Kulturní aktivita, kterou pořádá Kraj Vysočina. Pomůžete nám vyhrát? 🙏

Pomozte nám vyhrát! Virtuální vánoční trh a s ním i lidoví výrobci a řemeslníci si to zaslouží!


Jak můžete hlasovat?

  • Hlasovat můžete přímo TADY.

  • Vyberte také svého favorita v kategorii Péče o kulturní dědictví.
  • Nezapomeňte hlas potvrdit v emailu.
  • Hlasování probíhá od 1. do 31. 3. 2021

Proč vybrat právě Virtuální vánoční trh?

Tradiční vánoční trh na zámku ve Žďáru nad Sázavou každoročně navštěvují tisíce lidí. V loňském roce jsme jej však s ohledem na epidemiologickou situaci uspořádali v online prostředí. Nebylo nám lhostejné, aby spousta kvalitních řemeslníků a lokálních výrobců přišla o podstatnou část svých ročních příjmů. Zároveň jsme chtěli návštěvníkům virtuálního tržiště umožnit výběr originálních dárků a dopřát jim krásné Vánoce plné ručně vyráběných vánočních dekorací a milých drobností.

A jak virtuální tržiště fungovalo? Na webových stránkách Virtuálního vánočního trhu (www.zamekzdar.cz/virtualni-vanocni-trh-2020/) si návštěvníci mohli podle kategorie vybrat z více než 80 prodejců „pravých“ dárků, jejichž zboží je zaujalo, následně byli přesměrováni přímo na jejich e-shop, kde si objednali a zaplatili. V případě, že prodejce neměl vlastní e-shop, vytvořili jsme mu profil se zbožím přímo na zámeckých stránkách. Díky Virtuálním vánočnímu trhu mohli návštěvníci zakoupit také výrobky od charitativních organizací a chráněných dílen a podpořit tak dobrou věc. Zakoupené zboží si následně vyzvedli přímo na žďárském zámku. Výhodou byla možnost objednávky libovolného počtu dárků od různých prodejců bez nutnosti platit dopravu a také výběr ověřených prodejců na jedné stránce.

Akce byla oceněna a podpořena ze strany médií a měla velký úspěch mezi prodejci i spokojenými virtuálními návštěvníky z celé republiky.

 

Děkujeme za vaši podporu a vaše hlasy!

Mohlo by vás zajímat