Zámek Žďár

Mobilní hra SANTINIHO HVĚZDA

16.6.2021

Stáhněte si do mobilního telefonu aplikaci Skryté příběhy a vydejte se na terasu žďárského zámku, kde hra začíná. Spolu se stavitelem Janem Blažejem Santinim vyrazíte po stopách jeho stavební činnosti v zámeckém areálu a jeho blízkém okolí.

Jmenuji se Jan Blažej Santini Aichel. Jsem architektem a jsem známý tím, že dokážu spojovat staré s novým, navazovat na díla našich předků a dávat stavbám novou krásu. Vyrůstal jsem na dohled svatovítské katedrály, kde můj otec i pracoval. Zdejší opat Vejmluva mě sem pozval, abych zde postavil poutní kostel, který se stane magnetem na poutníky z celé země. „Skvělé!” povídám, „jdeme na to místo, kde bude poutní kostel stát.” Opat mě ale chytl za rukáv a řekl: „Nejdřív je potřeba opravit baziliku, srdce kláštera.“

Přesně takto k vám na začátku příběhu před žďárským zámkem promluví světoznámý architekt Santini, kterému propůjčil svůj hlas herec Viktor Dvořák známý třeba z filmu Havel nebo seriálu První republika. Stačí si stáhnout aplikaci Skryté příběhy na váš mobilní telefon a můžete se vydat na cestu plnou symbolů a hádanek.

Putování za skrytým příběhem není ale jen tak ledajakou procházkou. Santini potřebuje vaši pomoc a inspiraci při tvorbě kostela nevídaného tvaru, který se později zapíše mezi stavby světového významu. V Santiniho doprovodu se vydáte třeba na místo, odkud se v celé své délce nejlépe vyjímá bazilika, srdce kláštera. Poradíte mu také s výstavbou morového hřbitova nebo hospodářského dvora. Pokud vyřešíte i další úkoly a zjistíte tajné Santiniho heslo, můžete si na recepci Muzea nové generace vyzvednout odměnu.

  • Trasa hry je dlouhá asi 3,5 km a zvládnete ji projet s kočárkem nebo dětským odrážedlem.
  • Je vhodná pro starší děti (přibližně od 6 let).
  • Její absolvování je zdarma a zúčastnit se ji můžete kdykoliv budete mít chuť.
  • Stačí mít mobilní telefon a připojení k internetu.

Více informací o hře najdete na www.skrytepribehy.cz .

Mohlo by vás zajímat