Zámek Žďár

Vyhlašujeme soutěž FilmZ o nejlepší video natočené na mobil

15.7.2020

Pro všechny návštěvníky a nadšence do kulturního světa jsme připravili novinku, a to letní filmovou soutěž s názvem FilmZ o skvělé ceny. Je to soutěž pro každého, kdo má v ruce mobilní telefon a v hlavě skvělé nápady.

Kompletní informace o soutěži najdete ZDE: web soutěže FilmZ.


Záštitu nad prvním ročníkem soutěže převzal mladý youtuber, influencer a tvůrce videí Nejfake se statisíci fanoušky na sociálních sítích (Youtube kanál NejfakeInstagram Nejfake). Ten se stane také jedním ze členů odborné poroty.

Hlavní myšlenka soutěže

Chceme šířit jednu z hlavních vizí rodiny Kinských, současných majitelů žďárského zámku: Pouze společnost, která tvoří, může vzkvétat a žít dál.”

„Naším velkým cílem do budoucna je pořádat každý rok festival krátkých filmů točených na mobil. Chceme tím přiblížit možnost tvoření jak mladým lidem bez možnosti techniky, tak nápaditým dospělákům, kteří točí videa na každé dovolené. Byl by to takový festival přístupný všem, kteří obvykle nemají možnost ukázat své dovednosti a nápady,“ dodává autor myšlenky soutěže, Adrien Kinský.


Pravidla soutěže

  1. Natoč krátké video na mobil, které trvá 2 – 5 minut.
  2. Ve videu se musí objevit „Santini“– postava, zvíře, skříň, symbol, prostě cokoliv, co si vymyslíš. Fantazii se meze nekladou a o ní tu hlavně jde!
  3. Na závěr videa vlož připravenou animaci, která je ke stažení ZDE (v případě problému s vložením nás neváhej kontaktovat).
  4. Vyplň přihlášku, která je ke stažení ZDE.
  5. Video a přihlášku nám pošli od 15. 7. do 5. 8. na email hamakova@zamekzdar.cz.
  6. Jeden autor může přihlásit více videí.

Pokud vkládáš soutěžní video na svůj Instagram, označ, prosím @zamekzdar, #zamekzdar, @nejfake, #nejfake. Při vkládání na Facebook označ @Zámek Žďár nad Sázavou. Díky a těšíme se. Fantazii zdar!


Soutěžní kategorie a vyhlášení výsledků:

  1. Cena odborné poroty
  2. Cena popularity

O ceně popularity rozhodne největší počet liků na nově vzniklém Instagramovém profilu soutěže soutezfilmz. Hlasovat je možné od 6. do 13. 8. 2020.

Obě kategorie budou vyhlášeny během festivalu KoresponDance, který se letos bude konat 14. – 16. 8. na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Pro soutěžící je po vyhodnocení vítězů připravena také prezentace TOP 10 videí. Vstup pro návštěvníky na vyhlášení vítězů a projekci videí je zdarma.


Ceny pro výherce:

Vítěz ceny odborné poroty

Vítěz ceny popularity


Soutěž FilmZ - Zámek Žďár nad Sázavou

Mohlo by vás zajímat