Zámek Žďár

Zlatá jeřabina pro Dny otevřených zahrad

18.3.2019

Hlasujte pro Dny otevřených zahrad na žďárském zámku v anketě Zlatá jeřabina – Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2018. Kdo byl, ví, že si titul plně zaslouží! 🙂

ZDE HLASUJTE PRO DNY OTEVŘENÝCH ZAHRAD

A pro co vlastně hlasujete? 😉

V loňském roce otevřela hraběnka Thamara Kinsky svou soukromou zahradu návštěvníkům již podeváté. Do programu Dnů otevřených zahrad s podtitulem „Zahrady plné příběhů“ se promítalo téma roku 2018 žďárského zámku – Evropské kulturní dědictví a cestování. Organizátoři tak jako každý rok kladli důraz na pohodovou atmosféru a spojení živé kultury a živé přírody.

Dny otevřených zahrad 2018

 

Téměř 6 500 návštěvníků, kteří slavnosti během dvou dnů navštívili, si kromě procházky zahradami užili také květinové workshopy, komentované prohlídky zahrad s botaničkou Věrou Bidlovou, kurz focení mobilem s Davidem Macháčkem z pořadu Reportéři ČT, prvorepublikové prohlídky zámku věnované 100. výročí založení republiky nebo ukázky pěstování bonsajů s Petrem Herynkem, jedním z prvních pěstitelů bonsajů u nás.

Kompletní program roku 2018 najdete zde.

 

Velmi oblíbený byl také zahradnický fotokoutek, dětské ateliéry s výrobou květinových čelenek, projížďky v koňském povozu a na koni, ukázka balonového koše, jízda na netypických modelech jízdních kol, ukázky historických kol, výuka francouzštiny, hraní golfu, výstava fotografií z Nového Zélandu nebo jarmark.

 

Jedinečným projektem tohoto ročníku byly tzv. Zahrady v kufru. Jednalo se o výstavu z celého světa v cestovatelských kufrech, kterou připravila Střední škola zahradnická a technická Litomyšl přímo pro Dny otevřených zahrad.


A teď šup do přítomnosti:

Dny otevřených zahrad 2019

Dny otevřených zahrad 2018

Mohlo by vás zajímat