Zámek Žďár

Filmová soutěž FilmZ

Letošní ročník je za námi - hodnocení odborné poroty je ke stažení ZDE. Děkujeme všem, kteří našli odvahu, čas a chuť ke tvoření a gratulujeme vítězi! Těšíme se na vaše příběhy zase za rok!Pro všechny návštěvníky a nadšence do kulturního světa jsme připravili novinku, a to letní filmovou soutěž s názvem FilmZ. Je to soutěž pro každého, kdo má v ruce mobilní telefon a v hlavě skvělé nápady.

Záštitu nad prvním ročníkem soutěže převzal mladý youtuber, influencer a tvůrce videí Nejfake se statisíci fanoušky na sociálních sítích (Youtube kanál Nejfake, Instagram Nejfake). Ten se stane také jedním ze členů odborné poroty.

Hlavní myšlenka soutěže

Chceme šířit jednu z hlavních vizí rodiny Kinských, současných majitelů žďárského zámku: Pouze společnost, která tvoří, může vzkvétat a žít dál.”

„Naším velkým cílem do budoucna je pořádat každý rok festival krátkých filmů točených na mobil. Chceme tím přiblížit možnost tvoření jak mladým lidem bez možnosti techniky, tak nápaditým dospělákům, kteří točí videa na každé dovolené. Byl by to takový festival přístupný všem, kteří obvykle nemají možnost ukázat své dovednosti a nápady,“ dodává autor myšlenky soutěže, Adrien Kinský.

Pravidla soutěže

  1. Natoč krátké video na mobil, které trvá 2 - 5 minut.
  2. Ve videu se musí objevit „Santini“- postava, zvíře, skříň, symbol, prostě cokoliv, co si vymyslíš. Fantazii se meze nekladou a o ní tu hlavně jde!
  3. Na závěr videa vlož připravenou animaci, která je ke stažení ZDE (v případě problému s vložením nás neváhej kontaktovat).
  4. Vyplň přihlášku, která je ke stažení ZDE.
  5. Video a přihlášku nám pošli od 15. 7. do 5. 8. na email hamakova@zamekzdar.cz.
  6. Jeden autor může přihlásit více videí.

Pokud vkládáš soutěžní video na svůj Instagram, označ, prosím @zamekzdar, #zamekzdar, @nejfake, #nejfake. Při vkládání na Facebook označ @Zámek Žďár nad Sázavou. Díky a těšíme se. Fantazii zdar!

Soutěžní kategorie a vyhlášení výsledků:

  1. Cena odborné poroty
  2. Cena popularity

O ceně popularity rozhodne největší počet liků na nově vzniklém Instagramovém profilu soutěže soutezfilmz. Hlasovat je možné od 6. do 13. 8. 2020.

Obě kategorie budou vyhlášeny během festivalu KoresponDance v pátek 14. 8. v 18:00 na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Po vyhlášení vítězů je připravena také prezentace TOP 10 videí. Vstup pro návštěvníky na vyhlášení vítězů a projekci videí je zdarma.

Ceny pro výherce:

Vítěz ceny odborné poroty

Vítěz ceny popularity


Vaše dotazy ráda zodpoví:

Kristýna Hamáková

koordinátorka soutěže

E-mail: hamakova@zamekzdar.cz

Tel.: 778 091 732

Kristýna Hamáková Zámek Žďár nad Sázavou

Svá videa můžete posílat ještě....

Den
Hodin
Minuta
Vteřina

Zapojením do soutěže souhlasíte s tím, aby společnost SE.S.TA, z. s. spravovala, zpracovávala a uchovávala Vaše osobní údaje uvedené výše v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR). Tento souhlas poskytujete pouze pro účely komunikace v rámci akce FilmZ (přihláška, další komunikace atd.). Kontakty budeme uchovávat pouze po dobu trvání akce. Více info na: www.zamekzdar.cz/cookies.

Dále souhlasíte s použitím vytvořeného audiovizuálního záznamu pro účely propagace Zámku Zámek Žďár a Muzea nové generace, zveřejnění soutěže a zveřejnění vítězů. Souhlasíte také, aby s uvedením Vašeho jména bylo vystaveno na sociálních sítích spojených se soutěží (Instagram, Facebook, Youtube atd.).

Mohlo by vás zajímat