Zámek Žďár

Naučné stezky kolem Konventního a Bránského rybníku

Dva vycházkové okruhy v délce 2,1 a 2,6 km kolem Konventního a Bránského rybníku představí nejen další Santiniho stavby v okolí zámku, ale i místa s nejvyšší ochranou přírody.


STEZKA KOLEM BRÁNSKÉHO RYBNÍKU

Vycházkový okruh A v délce 2,1 km je situován do okolí Bránského rybníku a představí dvě stavby významného českého architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla – Hospodářský dvůr Lyra a Dolní hřbitov.


STEZKA KOLEM KONVENTNÍHO RYBNÍKU – v tuto chvíli je z důvodu havarijního stavu uzavřena

Vycházkový okruh B v délce 2,6 km je výletem do míst s nevyšší ochrannou přírody a krajiny. Provede Vás působivým prostředím okolí rybníku Konvent, nabídne výhledy na rybník, zámek a v neposlední řadě na poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Tato trasa je nenáročná a terén je vhodný i pro kočárky. Naučná stezka není určena pro cyklisty – na naučnou stezku vedoucí kolem rybníka je vjezd cyklistům zakázán.

Trasa začíná u žďárského zámku a část cesty je totožný s okruhem A. Poté pokračuje rovně k Zelené hoře. Přibližně ve třech čtvrtinách cesty zatáčí naučná cesta doleva a dále obchází rybník, protíná PP Louky u Černého lesa, přičemž znovu vede přes Stržský potok. Stezka se opět pomalu stáčí k zámku a zpět na Santiniho ulici, kde zabočuje doleva zpátky k zámku.


Průvodce naučnými stezkami – kompletní informace o stezkách včetně mapy ke stažení

Vstupné
Procházka pod Zelenou horou zdarma
Více info o vstupenkách

Mohlo by vás zajímat