Zámek Žďár

Váš den na zámku

Potřebujete vědět, kolik času se u nás dá strávit a zároveň vidět to nejzajímavější? Připravili jsme rychlý výběr zážitků dle vašich časových možností a chuti prožít s námi nezapomenutelný příběh. Máme otevřeno celý rok o víkendu i v týdnu!

MUZEJNÍ RYCHLOVKA S KÁVIČKOU

  2 hodiny

Muzeum nové generace + Zámecká kavárna

Doporučeno pro ty, kteří spěchají dál:) A jistě se brzy vrátí, aby viděli i ostatní krásy zámku.

Muzeum nové generace - terasa
Muzeum nové generace - Zámek Žďár nad Sázavou Gotika
Muzeum nové generace
Zámecká kavárna Žďár

Bezproblémově a zdarma zaparkujete pár kroků od vchodu do areálu našeho panství. Doporučujeme přijít rovnou na recepci do stylové kavárny, kde na vás dýchne rodinná atmosféra každého ročního období a samozřejmostí je lahodná káva nebo široký výběr nealko nápojů.

Na recepci dostanete sluchátka a audioprůvodce, abyste si návštěvu Muzea nové generace mohli užít podle tempa, které vám vyhovuje. Hra stínů, hudby a animované příběhy vás vtáhnou přímo do děje a přenesou vás do období mezi 13. a 18. stoletím. Dotýkat se a vnímat všemi smysly je u nás povoleno! Vzít s sebou můžete také své přátele ze zahraničí, audioprůvodce je nastaven na 5 jazyků. Mimochodem, muzeum vyhrálo i ocenění 2. místo dle TripAdvisor pro nejzajímavější muzeum v České republice.

Až si projdete muzeum, rádi vás uvítáme v naší kavárně, kde můžete ochutnat  lokální speciality z Vysočiny.

A co si odvézt z návštěvy zámku kromě jedinečného zážitku? Co takhle regionální suvenýr z našeho zámeckého obchůdku nebo čerstvou rybu ze zdejších rybníků? Rod Kinských je vyhlášen svou péčí o přírodu, zvěř a životní prostředí. Sám majitel Constantin Kinský je i jedním ze zakladatelů ochranné známky Žďárský kapr. Cestou domů se zastavte v nedaleké Kinského rybárně, která nabízí každý den čerstvé sladkovodní i mořské ryby.  Najdete ji cca 5 minut cesty autem od zámku na adrese Bezručova 39/4.

PRO POŽITKÁŘE

  4 hodiny

Muzeum nové generace + Po stopách Santiniho + Zámecká kavárna

Zámek Žďár nad Sázavou - letecký snímek
Model Zelené hory - Muzeum nové generace
Prelatura Zámek Žďár nad Sázavou
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a svatého Mikuláše - Zámek Žďár

Jedno z nejkreativnějších muzeí ve střední Evropě  Muzeum nové generace určitě stojí za návštěvu. Kromě multimediální interaktivní projekce, zažijete příjemnou procházku v zrekonstruovaném podkroví zámku, kde se muzeum také nachází.  Svět cisterciáků i baroka může být velká zábava, když je zobrazen animovanými příběhy a hrou světel, hudby a stínů :). Příjemných překvapením bude i obchůdek s dárečky vedle kavárny.

Prohlídka Po stopách Santiniho je promyšlená cesta areálem zámku s průvodcem za geniální architekturou známého stavitele Jana Blažeje Santini-Aichela. Skoro každé město má své významné umělce a Žďár nad Sázavou a jeho okolí se může pochlubit právě Santiniho díly. Navštívíte tak nejzajímavější místa bývalého cisterciáckého kláštera – nynějšího zámku, která jsou spojena s tímto výjimečným architektem. Dopřejte si příjemnou procházku a vizuální zážitek. Santiniho příběh nás nepřestává překvapovat a inspirovat!

Po tolika zážitcích jste dostali chuť na svařené víno, domácí limonádu a nebo zázvorový čaj? O vaše chutě se postará sympatický tým naší zámecké kavárny. Na zdraví a dobrou chuť!

Aby jste si vychutnali nabídku našeho zámku opravdu plnými doušky, možná by stálo zato přijet na Vysočinu a prožít nezapomenutelný a dobrodružný příběh na Zámku ve Žďáru po celý den.

DEN S TOP ZÁŽITKY NA ZÁMKU

  celý den

Muzeum nové generace + Po stopách Santiniho + Barokní galerie + Zelená hora

+ Zámecká kavárna a dárkový obchůdek

Muzeum nové generace Zámek Žďár
II. zámecké nádvoří - Zámek Žďár nad Sázavou
Barokní galerie Zámek Žďár
Poutní kostel Sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Den na zámku doporučujeme začít návštěvou Muzea nové generace. Najdete zde klíč k pochopení celého zámeckého areálu a jeho okolí. Multimediální muzeum prošpikované nejmodernější technologií se nese v duchu animovaných příběhů z historie zámku. Dokonalý zážitek si užijete všemi smysly také díky sluchátkům, kde je možné nastavit si komentář i hudbu a naprosto si užít umělecké prostředí muzea.

Po vstřebání zážitku z Muzea nové generace pokračujte prohlídkou Po stopách Santiniho. Jan Blažej Santini-Aichel byl geniální architekt a nechal nám na zámku opravdové poklady architektury.

Třešničkou na pomyslném dortu je návštěva Barokní galerie. Prožijte si baroko do všech detailů. Výstava Umění baroka ze sbírek Národní galerie je jedinou stálou výstavou Národní galerie mimo Prahu. Díla nejznámějších barokních malířů a sochařů najdete v prostorách Konventu na II. nádvoří zámku. Vstupenky zakoupíte na recepci Muzea nové generace.

Po lahodné kávě a lokálním dezertu si můžete vyběhnout ke kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. V případě špatného počasí se můžete pohledem na ní alespoň potěšit pohledem ze vstupu do zámecké kavárny. O zážitek a fotografii pro vzpomínku tedy nepřijdete. Otevřeno máme po celý rok!

Mohlo by vás zajímat