Zámek Žďár

Zlatá jeřabina 2016

Tradiční akce Dny otevřených zahrad 2016 na Zámku Žďár nad Sázavou byla nominována do soutěže o cenu Kraje Vysočina Zlatá jeřabina 2016.

Podpořte nás, Dny otevřených zahrad si váš hlas jistě zaslouží! HLASUJTE ZDE (hlasování probíhá od 1.-31.3. 2017)

Informace o soutěži Zlatá jeřabina 2016

Jaké byly Dny otevřených zahrad 2016?

Rodina Kinských v roce 2016 už posedmé otevřela veřejnosti své soukromé zahrady nacházející se na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Již tradiční zpřístupnění zahrad se týká hlavně soukromých zahrad hraběnky Thamary Kinsky, matky majitele zámku Constantina Kinského. Po restituci nebyly zahrady v dobrém stavu. Paní Thamara Kinsky však obnovila skalku, záhony, v sezoně nechybí ani zelenina nebo ovoce.

Pro návštěvníky si pořadatelé nachystali farmářské trhy s regionálními produkty, odpolední i večerní koncerty, výstavu hasičské techniky, přednášky a workshopy týkající se péče o rostliny a vazby/designu, určené pro děti i dospělé nebo projížďky na koních. Zahrál Žďárský swingový orchestr, loutnista Jindřich Macek či v rámci folkového večera skupina AMaTer a David Kalužík. Nedělní koncerty patřily FONS a C-VOX.

A jaký bude letošní ročník?

Letos navíc bude celá akce, díky tematickému Roku baroka, v barokním hávu. Návštěvníci se mohou těšit ve dnech 27.-28.5. 2017 na pestrý a jedinečný doprovodný program pro celou rodinu. Na prvním místě bude příroda a kreativita, prodej lidových výrobků, hudební a divadelní představení, přednášky a soutěže. Více info o ročníku 2017 najdete ZDE.

Mohlo by vás zajímat