Zámek Žďár

Programy pro školy

Zveme učitele všech stupňů škol na prohlídku Muzea nové generace! Komplex nabízí mimořádnou příležitost pracovat s vybranými tématy v autentickém prostředí a zároveň v širokých souvislostech/dobovém kontextu, které zprostředkovává nová expozice. Nabízíme pedagogům základních a středních škol a jejich žákům výjimečnou možnost komplexních vzdělávacích programů s přesahem do historie, dějin umění i každodennosti, ale také matematiky, fyziky nebo anatomie.

Všechny nabízené programy sledují cíle stanovené v rámcově vzdělávacích programech MŠMT ČR a zároveň jsou postaveny na mimořádné příležitosti představit mezipředmětové vazby v autentickém a stále živém prostředí, kde se setkávají jednotlivé obory lidské činnosti, historie se současností, světské s duchovním.

Edukační program pro 1. stupeň ZŠ – Odkud je blízko ke hvězdám

Edukační program pro 2. stupeň ZŠ – Člověk v domě, dům v člověku

Edukační program pro střední školy – Stabilitas loci – Žďárský klášter v labyrintu času

 

Praktické informace:

Programy trvají 2-3 hodiny a jsou realizovány přímo v prostorách Muzea nové generace (expozice a Inventorium – prostor pro workshopy) a v areálu zámku.

Programy jsou vedeny zkušenými lektory, vyškolenými školiteli s pracovními zkušenostmi z Národní galerie v Praze, Galerie hlavního města Prahy a dalších institucí.

Programy nabízíme v pracovní dny od 8:30 – 17:00.

 

Cena programu je 50,- Kč / žák / student (pedagog má vstup zdarma)

V ceně programu je zahrnut program vedený lektorem, veškeré pomůcky a materiály nutné k realizaci programu.

 

V případě zájmu, prosím, kontaktujte:

Martina Schutová

email: schutova@zamekzdar.cz

tel: +420 732 937 710

Brožura pro školy ke stažení

Mohlo by vás zajímat